error code: 522

BAŞKANLAR BOZÜYÜK' TE

S.S. 7. Bölge Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birliğinin yönetim kurulu toplantısı Bozüyük'te yapıldı. Bozüyük Esnaf ve Sanatkarlar Odası'nda yapılan toplantıya S.S. 7. Bölge Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birliği Başkanı ve aynı zamanda Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Merkez Birliği (TESKOMB) Başkanvekili olan Bahri Şarlı başkanlık etti.

Toplantı öncesinde gazetemize açıklamalarda bulunan Başkan Şarlı, Bozüyük ziyaretiyle ilgili olarak şunları ifade etti: '7. Bölge Birliğimiz Bursa, Bilecik, Kütahya, Kocaeli, Yalova il ve ilçelerindeki 45 kooperatiften oluşmaktadır. Bölge birliğimizin yönetim kurulunu, bölgemize bağlı il ilçelerde yapıyoruz. Bu günde yönetim kurulu toplantımızı Bozüyük'te yapacağız. Bozüyük kooperatifimiz bölgemizdeki başarılı kooperatiflerimizden birisi. Hem arkadaşlarla hasbihal edeceğiz, hasret gidereceğiz hem de toplantımızı yapacağız. Dolayısıyla dertleri sıkıntıları varsa onları dinleyeceğiz.' dedi

Başkan Şarlı ekonomik şartlar çerçevesinde biraz sıkıntı çektiklerini ifade ederek: 'Para sıkıntımız var ama inşallah onu da yakın zamanda gidereceğiz. Uzun zamandır gayet güzel plasman tahsislerimiz vardı. Bugün ekonomik şartlar çerçevesinde biraz sıkıntı çekmekteyiz. Ama şunu da ifade edeyim. İnşallah kısa zamanda bu sıkıntıyı atlatacağız.' dedi. 
Konuşmasının devamında kooperatif ortaklarının icraya intikal eden temerrüt faizlerinde indirim yaptıklarını kaydeden Başkan Şarlı: 'Ankara'dan geliyorum. Ankara'da da merkez birliğinde genel başkan vekili olarak görev yapmaktayım. Bu arada borcunu ödeyememiş kooperatif ortaklarımızın icraya intikal eden temerrüt faizlerinde büyük bir indirim yaptık. %37-38'lerde olan temerrüt faizlerini %20'ye indirdik. Geriye dönük uygulamayı da yapmak suretiyle daha evvel icraya intikal etmiş arkadaşlarımıza büyük bir nefes aldırmış olacağız. Esnaf bu ülkenin temel direği. Ne kadar güç ve kuvvet verirsek Türkiye'de o kadar güçlenir' dedi. 
S.S. 7. Bölge Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birliği Başkanı Bahri Şarlı'nın açıklamalarının ardından yönetim kurulu toplantısına geçildi.